banner-tapicerka-www

BRANŻA TAPICERSKA

MEBLE i SAMOCHODY

OD PROJEKTU DO ROZKROJU W KILKA MINUT

Zaprojektowany z myślą o średnich i małych firmach produkujących meble tapicerowane, w których produkcja wysokonakładowa, przeplata się z niskonakładową lub nawet z pojedynczymi zamówieniami. XERXES FR to automatyczny, wielozadaniowy cutter do obróbki tkanin, skór i pianek. Jest rozwiązaniem 3w1 – stołem do fotodigitalizacji kartonowych szablonów i błamów skóry, stołem do nestingu, oraz cutterem do jedno lub kilkuwarstwowego cięcia ciągłego – dzięki czemu przyspiesza etap projektowania i rozkroju materiałów nawet do 70%, w porównaniu do tradycyjnej metody. Pozwala znacznie zwiększyć wydajność produkcji, bez konieczności zatrudniania kolejnych pracowników, czy szukania dodatkowej powierzchni w hali produkcyjnej.

lynx_showroom

WARSZAWA

Umów się na testy cięcia swoich materiałów.

Zarezerwuj termin

cięcie-tkanin-xerxes-fr-72

Idealna krawędź cięcia na każdym rodzaju materiału.

Przyspiesz produkcję, zminimalizuj straty materiału, popraw jakość cięcia.

  • sztywna stalowa konstrukcja
  • lekkie elementy ruchome
  • szybkie, a zarazem precyzyjne cięcie
  • bez fal, uskoków i niedocięć

kanapa1

tapicerowane

Zacznij produkcję zaraz po instalacji

Łatwa w obsłudze maszyna, intuicyjne oprogramowanie kompleksowe szkolenie i instalacja maszyny przez specjalistów z firmy LYNX umożliwi Państwu rozpoczęcie pracy na cutterze XERXES już następnego dnia.

Oprogramowanie LynxCUTTER

Umożliwia obsługę wszystkich zadań cuttera – fotodigitalizację, nesting, projektowanie i sterowanie maszyną – w jednym oknie programu, dzięki czemu usprawnia pracę operatora cuttera.

 

więcej…

XERXES FR

Opracowanych przy współpracy z producentami mebli tapicerowanych.

NESTING LYNX

Innowacyjny moduł do automatycznego rozkładu elementów na powierzchni o dowolnym kształcie, zmniejsza straty materiałowe nawet o 40%.

więcej…

OSZCZĘDNOŚĆ

Zredukowane zużycie prądu względem cutterów konkurencji.

XERXES FR, pracując w trybie Economy pobiera zaledwie 1,5kW na godzinę!   

GŁOWICA

Cutter XERXES FR wyposażony jest w dwie głowice tnące – pneumatyczną oscylacyjną i głowicę z nożem napędzanym wielokątnym. Głowica oscylacyjna pneumatyczna przeznaczona do cięcia skór, została zaprojektowana i dodatkowo wytłumiona tak, że poziom generowanego przez nią hałasu jest mniejszy, niż we wnętrzu jadącego samochodu (72dB). Głowica z napędzanym nożem wielokątnym, która nadaje się do cięcia 96% wszystkich dostępnych na rynku tkanin obiciowych, jest jeszcze cichsza i pozwala w wielu przypadkach zrezygnować z podsysu, dzięki czemu XERXES FR pracuje niemal bezgłośnie.

głowica mini prawej

SEGMENTACJA PRACY

Możliwe jest wycinanie elementów większych niż pole robocze cuttera. Dzięki ruchomemu stołowi maszyny i opcji WELD w programie LynxCUTTER, wycinanie długich elementów etapami jest bardzo szybkie, a zarazem precyzyjne. Głowice tnące XERXER precyzyjnie trafiają w ustalony punkt, by kontynuować cięcie po przesunięciu materiału. Finalny produkt jest bez zarzutów.

BŁAM, TKANINA Z ROLI, ARKUSZ MATERIAŁU

 Wycinaj dowolny rodzaj materiału, bez względu na formę.

Materiał nie przesunie się podczas cięcia!

PAS KONWEJOROWY

Przesuwny, wzmacniany filcowy pas konwejorowy, przyspiesza pracę o 25% w porównaniu do stołu płaskiego. Zapewnia idealne przyleganie materiału, przepuszcza odpowiednią ilość powietrza, by utrzymać stałe podciśnienie, a tym samym dobrze przytrzymać materiał dowolnego rodzaju – skóra, tkanina, gąbka. Ruchomy stół ułatwia podawanie materiału i odbieranie gotowych elementów, zapewniąc tym samym pracę ciągłą.

podajnik_tkanin_mini

Automatyczny rozwijak do materiałów

Integralną część systemu podawania i przesuwania materiału stanowi automatyczny rozwijak do rolek tkanin, zapewniający ich równomierne odwijanie. Umożliwia zainstalowanie rolki materiału o średnicy do 120cm i do 100kg.

xerxes-fr-bok-72